Çalışma Saatlerimiz P.tesi - Cuma 09:00 - 17:00

Cevizli Mah. Mustafa Kemal Cad. No:34/15 Kartal-İSTANBUL

vadi

Önsöz

Mengen Sağlıklı Yaşam Vadisi projesi, adından da anlaşılacağı üzere Bolu ili Mengen ilçesi sınırları içerisinde hayata geçirilmesi planlanan bir projedir.

70 dönüm ormanlık, 148 dönüm ham toprak olmak üzere, toplam 218 dönüm alan üzerine yapılacak olan Mengen Sağlıklı Yaşam Projesi, sürekli yerleşime, günübirlik konaklamaya, kongre, seminer, fuar organizasyonları yapmaya, doğa ile özdeş sosyal faaliyetlere, doğal ve sağlıklı beslenmeye, imkan sağlayacak bir kompleks olacaktır.

Mengen Sağlıklı Yaşam Vadisi için çizilen avan projede de belirtildiği üzere, arazi içerisine sürekli yerleşime olanak sağlayacak tekil, ikiz ve dördüz olmak üzere üç farklı tasarımda, toplam 230 adet villa yapılması planlanmaktadır. Kütük, ahşap ve taş gibi doğal malzemeler kullanılarak yapılacak olan villalar modernliği ve doğallığı bir arada sunacak yapılar olacaktır.

Bölgesel, ulusal ve uluslararası bir çok sosyal ve kültürel organizasyona ev sahipliği yapması planlanan proje kapsamında, günübirlik ziyaretçilerin ağırlanması, aynı zamanda doğal yaşam tutkunlarının konaklaması, amacı ile ahşap bungalov evlerden oluşan bir tesis yapılması da planlanmaktadır.

Açık hava ve salon etkinlikleri için kullanılmak üzere anfi tiyatro, kongre merkezi, gölet ve şelale manzaralı kır lokantası, seyir terası, egzersiz sahası, çocuk oyun grupları, havuz, hamam, sauna vb. bir çok ünitenin alan içerisinde yer alması planlanmaktadır.

Günümüzde özellikle moleküler biyoloji ve genetik alanında yapılan bilimsel çalışmalar, başta çağımızın vebası olarak adlandırılan kanser olmak üzere, ölümcül veya yaşam kalitesini düşüren tüm hastalıkların, yüzde doksan oranında şehir yaşantısından kaynaklandığını bilimsel makalelerle açıklamışlardır. Toksik gazlarla kirlenen hava, oksijenin oranının düşük olması, betonarme yapıların yaydığı radyasyon, iletişim cihazlarının radyo frekansları, raf ömürleri kimyasal katkılarla uzatılmış veya genetiği ile oynanmış gıdalar ile stres şehir yaşantısının olumsuzlukları olarak verilebilecek en iyi örneklerin başında yer almaktadır.

Bu bağlamda Mengen Sağlıklı Yaşam Vadisi projesi, Çam ağaçlarının yoğun olarak bulunduğu bol oksijenli ortamı, ahşap olarak planlanan yapıları ve topraktan sofraya gelen doğal üretilmiş gıda ürünleri ile sağlıklı yaşama önem verenlerin, önemseyeceği bir projedir.

Mengen Sağlıklı Yaşam Vadisi

Amaç

Türkiye’de sağlık turizminin büyük bir atılım içinde bulunduğu dikkate alınarak MENGEN SAĞLIKLI YAŞAM VADİSİ KURULMASI planlanmıştır. Bu büyük projenin Bolu, Mengen’in doğal güzellikleri, sağlığa elverişli atmosferi, zengin tarih ve kültür zenginlikleri ve tesiste yer alacak modern sağlıklı yaşam destek mekanlarıyla öne çıkacağına inanmaktayız.

Türkiye’nin başkenti Ankara ve kalbi İstanbul’un arasındaki Bolu-Mengen’e ulaşım kolaylığı, oksijeni bol ormanları, köklü tarihi, yeşili ve mavisi bol, bereketli organik tarıma uygun toprakları, muhteşem bir turizm potansiyelini oluşturmaktadır.

Türk Mutfağında yemek pişirme sanatını tarihin derinliklerinden getiren Bolu ve Mengen’in tüm dünyada hak ettiği yere getirilmesi, zengin tarih ve kültürünün tanıtılması gerektiği inancını taşıyoruz. Bu husus proje uygulama ekibimize büyük bir heyecan vermektedir.

Burada klasik ve modern karışımı villa evlerinin yanında, ülkemizin milli ve manevi değerlerini ön plana çıkarmak için model oluşturacak konaklama, fuar, kongre, dinlenme, kamp alanlarını hayata geçirmek farklı bir yaşam alanı oluşturmak ve Bolu-Mengen’in kültür ve tabiat değerlerini ortaya çıkarıp tanıtmak istiyoruz.

© 2017 WordPress Theme. Powered By Bitlers